menu

Aktualności i komunikaty


NOWY NABÓR DO SEKCJI PIŁKARSKICH

poniedziałek, 21 marca 2016 r.

Przez cały rok prowadzimy nabór do poniższych grup:

Oferujemy:

Kontakt:
nr tel. do trenera-koordynatora Pawła Płonki 603 996 003 lub poprzez aplikację "wiadomości" na facebooku https://www.facebook.com/KSPLASZOWIANKA.XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie

poniedziałek, 3 sierpnia 2015 r.

W dniach 31.07 do 02.08 2015 r. w Głuchołazach, w województwie opolskim, odbyła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie.

Dla zawodników KS Płaszowianka Kraków, którzy w klasyfikacji klubowej zajęli III miejsce, a w punktacji województwa małopolskiego miejsce I, był to bardzo dobry występ.

Multimedalistą tej imprezy został Dariusz Biela. Do Krakowa Darek wrócił z 8 medalami. Pięć medali zdobył w strzelaniach na odległościach 70 m , 60 m, 50 m i 30 m oraz trzy w klasyfikacji końcowej.

Do najważniejszych zaliczyć trzeba medale w klasyfikacji końcowej:

- srebrny medal w strzelaniach mikst z koleżanką klubową Emilią Popłwską – Walusiak
- brąz indywidualnie oraz
- brąz w strzelaniu zespołowym z kolegami klubowymi w składzie : D. Biela, B. Wójcik, W. Badura , M. Kucharski.

Zespół juniorek w składzie E. Popławska Walusiak, P. Chabrzycka, K. Krawczyk i M. Firliit awansował do ósemki najlepszy drużyn zajmując miejsce 8.

Harmonogram wakacyjny

piątek, 3 lipca 2015 r.

Przez okres wakacyjny zajęcia piłki nożnej prowadzone są przez trenera Pawła Płonkę we wtorki i czwartki w godz. 16.30-18.00 oraz przez trenera Piotra Wijatę w poniedziałki i środy w godz. 16.00-17.30. Jednorazowe zmiany proszę sprawdzać na fb sekcji piłkarskiej https://www.facebook.com/KSPLASZOWIANKA.

Zajęcia sekcji łuczniczej prowadzone są bez zmian zgodnie z dotychczasowym harmonogramem treningów.

W okresie wakacyjnym Biuro Klubu pracuje w ograniczonym czasie. Wszystkie sprawy bieżące prosi się zgłaszać do gospodarzy.Puchar Europy Środkowej - Kamnik, Słowenia

środa, 29 kwietnia 2015 r.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Płaszowianki w międzynarodowych zawodach łuczniczych w słoweńskim Kamniku.

II m w konkurencji Junior młodszy wywalczyła debiutująca w reprezentacji Polski Emilja Papławska - Walusiak ulegając po bardzo wyrównanym pojedynku w barażu 10 do 9 faworytce zawodów Kamili Napłoszek.

Drugim reprezentantem Polski z Ks Płaszowianki był Dariusz Biela. Po dobrym występie zarówno w kwalifikacjach, (drugi wynik wśród Polaków) jak i w eliminacjach Darek zajął IV m.


Puchar Gór Opawskich

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r.

W dniach 11-12.04.2015 w Prudniku odbyła się VIII edycja zawodów łuczniczych „o Puchar Gór Opawskich”. Dla zawodników w kategorii junior młodszy impreza ta była kalifikacją do startu w międzynarodowych zawodach na Słowenii. Zarówno w kwalifikacja jak i w eliminacjach dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy.

Dariusz Biela w konkurencji 4 x 60 m uzyskał wynik 1255 pkt. co dało mu II m, a koleżanka klubowa Emilia Popławska-Walusiak w konkurencji 4 x 60 m uzyskała wynik 1233 pkt. zajmując III m i ustanawiając swój rekord życiowy.

Eliminacje odbywały się w systemie pojedynków każdy z każdym dla najlepszej 10-tki po kwalifikacjach, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Nasi zawodnicy solidarnie wygrali po 6 pojedynków, co jednak nie przełożyło się na takie samo miejsce w klasyfikacji końcowej. Dariusz Biela zajął III m, a Emilia Popławska–Walusiak V m.

Wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej i dobre wyniki w kwalifikacjach zaowocowały powołaniem do reprezentacji PZŁucz na zawody międzynarodowe do Kamika na Słoweni, które odbędą się w dniach 24-26.04.2015.V Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików

poniedziałek, 23 marca 2015 r.

W dniach 20-22.03.2015 w Pińczowie odbyły się V Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików gromadząc na starcie rekordową liczbę 227 młodzików. Zawodnicy KS Płaszowianka do Krakowa wrócili z 3 srebrnymi medalami.

Indywidualnie najlepiej spisał się Mateusz Suder zdobywając tytuł V-ce Mistrza Polski w kategorii młodzików starszych. Mateusz w bardzo wyrównanym pojedynku przegrał walkę o tytuł Mistrza Polski tylko 1 mm! Zespół młodziczek starszych w składzie: Klaudia Karaś, Berenika Zemanek i Elżbieta Wierciak po dość emocjonującym pojedynku półfinałowym pokonał zespół Talentu Wrocław i ostatecznie dziewczęta wywalczyły srebrny medal. Tytuł V-ce Mistrza Polski w kategorii mikstów przypadł Klaudii Karaś i Mateuszowi Suder, którzy ulegli tylko zawodnikom MRKS Gdańsk.

Indywidualnie wśród młodziczek bardzo dobrze zaprezentowała się Stefania Andrzejewska, której niewiele zabrakło by wejść do półfinału. Ostatecznie uplasowała się na 7 pozycji.XXV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie

poniedziałek, 16 marca 2015 r.

W dniach 13-15.03 .2015 w Zamościu z udziałem 183 zawodników odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Płaszowianki, którzy do Krakowa wracają z trzema medalami.
W gronie 98 zawodników najlepszym okazał się Dariusz Biela zdobywając Tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. A w gronie 25 zespołów męskich, które przystąpiły do rywalizacji, tytuł zespołowego mistrza polski przypadł drużynie Płaszowianki w składzie Dariusz Biela, Mateusz Wójcik, Wojciech Badura, Mateusz Suder. O trzeci medal dla Płaszowianki postarał się Mikst w składzie: Emilia Popławska-Walusiak i Multi medalista Dariusz Biela, zajmując III m. Zespół dziewcząt w składzie. E Popławska-Walusiak, P. Chabrzycka, K. Karaś i K. Krawczyk zajęły IX m. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką była E. Popławska -Walusiak zajmując w zawodach IX m.

Gratulujemy!Halowe Zawody Kontrolne dla dzieci i młodzików 24.01.2015 r.

sobota, 24 stycznia 2015 r.

W sobotę 24 stycznia 2015 r. na hali Płaszowianki odbyły się pierwsze Halowe Zawody dla dzieci i młodzików. Nasi zawodnicy w kategoriach młodzików zajęli wszystkie najwyższe stopnie podium!

Wśród młodziczek starszych bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Karaś wygrywając z ponad 40 punktową przewagą, na 7 miejscu uplasowała się Gabriela Then, 9 lokatę zajęła Kinga Gwiazda, 11 była Natasza Nawrocka. U chłopców zwyciężył Mateusz Suder, Wojciech Piskorz uplasował się na 2 miejscu. W kategorii młodziczek najlepsza okazała się Stefania Andrzejewska pewnie zwyciężając, wśród chłopców Marek Jaśkow również zajął najwyższy stopień podium poprawiając jednocześnie swój dotychczasowy rekord życiowy. Na miejscu 11 uplasował się debiutujący Jakub Marchewka, miejsce 12 zajął Roger Szwaja. Wśród dzieci starszych 6 miejsce zajął również debiutujący Maciej Zabagło, na następnej pozycji uplasował się Radosław Kura.
Protokół w formacie pdfOkręgowe zawody kontrolne 10.01.2015 r.

piątek, 16 stycznia 2015 r.

W sobotę, 10. stycznia br. w hali KS Płaszowianka spotkaliśmy się na Okręgowych Zawodach Kontrolnych. Po rundzie kwalifikacyjnej 2 x 18 m, została rozegrana runda eliminacyjna. Zawody obfitowały w nieoczekiwane przetasowania kolejności zawodników i do ostatniej strzały były bardzo emocjonujące.

Protokół w formacie pdf
WIGILIA KLUBOWA A.D. 2014

wtorek, 23 grudnia 2014 r.

W dniu 19 grudnia 2014 r. w hali KS Płaszowianka odbyło się spotkanie wigilijno - opłatkowe. Na spotkanie zaproszono zawodników z rodzicami, trenerów, pracowników klubu, działaczy sportowych i sympatyków sportu.
Wśród zaproszonych gości był wieloletni trener sekcji piłki nożnej pan Stefan Sękowski, oraz działacze łuczniczy pani Ewa Wołkowicka i pan Andrzej Jagła.
Przy stołach obficie zastawionych owocami i wypiekami przygotowanymi przez zawodników i ich rodziców, odbyło się wspólne kolędowanie. Podczas spotkania, okolicznościowymi statuetkami zostali wyróżnieni najlepsi zawodnicy - medaliści mistrzostw Polski.
Wszystkim zawodnikom, ich rodzicom i sympatykom Klubu, zarząd Klubu Sportowego Płaszowianka bardzo dziękuje, życząc zdrowych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia, szczęśliwego Nowego Roku i sukcesów sportowych w 2015 roku!


PIŁKARSKI SEZON ZIMOWY - TERMINARZ MECZY

piątek, 28 listopada 2014 r.

ORLIKI

30.11.2014 r. Niedziela
Płaszowianka - Polonia I Kraków godz. 12.12.25
Płaszowianka - Bieżanowianka SzP godz. 12.30-12.55
Zbiórka o godz. 10.45 w KS Płaszowianka

14.12.2014 r. Niedziela
Płaszowianka - Mam talent I Krzeszowice godz. 15.30-15.55
Płaszowianka - Podgórze Sz godz. 16.30-16.55
Zbiórka o godz. 14.15 w KS Płaszowianka

WSZYSTKIE MECZE NA OBIEKTACH HUTNIKA N-H.

ŻAKI

21.12.2014 r. Niedziela
Płaszowianka - Niegoszowianka godz. 14.30
Piast Skawina - Płaszowianka godz. 15.30
SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ ZAPRASZA NA TRENINGI

czwartek, 27 listopada 2014 r.

Dzieci w wieku od 6 do 8 lat zapraszamy w poniedziałki i środy o godzinie 16.00 do trenera Piotra Wijata, natomiast dzieci między 9 a 12 rokiem życia zapraszamy we wtorki o godzinie 16.20 na halę Szkoły Podstawowej nr 47, ul. Myśliwska 64 oraz w czwartki o godzinie 16.30 na halę KS Płaszowianka do trenera Pawła Płonki (tel. 603 996 003).X edycja Pucharu Beskidów w Łucznictwie

poniedziałek, 6 października 2014 r.

W zawodach rozegranych na torach Łucznika Żywiec w sobotę 4. października zwodnicy Płaszowianki wystartowali z sukcesami. W kategorii open kobiet III m zajęła Kamila Toboła. W kategorii junior młodszy II miejsce wywalczyła Patrycja Chabrzycka, a tuż z nią na III miejscu uplasowała się koleżanka klubowa Kasia Krawczyk.

W zawodach startowali również: Rafał Cichy-Choroniewski w kategorii seniorów zajmując 8 m i Izabela Strzebońska w kategorii Junior 11 m.Liga Młodzików - WYGRANA!

niedziela, 24 września 2014 r.

21 września w Rzeszowie odbył się Finał Ligi Młodzików. Nasze młodziczki: Chabrzycka Patrycja, Krawczyk Katarzyna, Firlit Milena, Karaś Klaudia, Zemanek Berenika, Nawrocka Natasza nie pozostawiły rywalkom żadnych szans. Wygrały wyprzedzając zespół Sokole Oko Zawadka o ponad 200 punktów przewagi!Jesienny Młodzieżowy Turniej LAJKONIKA

sobota, 20 września 2014 r.

Pogoda nie dopisała najmłodszym zawodnikom Płaszowianki podczas Turnieju Lajkonika w sobotę 20 września. Jednak pomimo wielu przeciwności udało się odnieść sukcesy.

Najlepiej spośród zawodników Płaszowianki spisała się Patrycja Chabrzycka zwyciężając w kategorii młodziczek starszych z blisko 30 punktową przewagą, na 4 miejscu uplasowała się Katarzyna Krawczyk, Milena Firlit była 11. W mocno obsadzonej przez zawodniczki z Lwowa kategorii młodziczek Klaudia Karaś zajęła 8 lokatę, na 10 miejscu zmagania zakończyła Berenika Zemanek. Wśród młodzików Marek Jaśkow uplasował się na 16 pozycji. Bardzo dobry wynik osiągnęła Konstancja Bazan, która w kategorii dzieci młodszych zajęła 6 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy KS Płaszowianka wywalczyli III miejsce ulegając zawodnikom Trampu Jarosław i Sagitu Humniska.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Protokół w formacie pdfMistrzostwa Polski Młodzików

poniedziałek, 15 września 2014 r.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Płaszowianki podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Zespół młodziczek starszych w składzie: Patrycja Chabrzycka, Katarzyna Krawczyk i Milena Firlit wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski. Indywidualnie Patrycja Chabrzycka w konkurencji 2x50m uplasowała się na 2 miejscu. W wieloboju niewiele zabrakło do podium, ostatecznie zajęła 4 lokatę.

Z równie dobrej strony zaprezentowały się debiutujące młodziczki młodsze. Dziewczęta w składzie: Klaudia Karaś, Berenika Zemanek, Elżbieta Wierciak, Natasza Nawrocka dorównały starszym koleżankom zdobywając V-ce Mistrzostwo Polski Młodziczek. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowana została Klaudia Karaś zajmując 8 miejsce.Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

piątek, 8 września 2014 r.

W Krakowie zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w których dobrze zaprezentowały się nasze zespoły.

I zespól dziewczęt w składzie: Kamila Toboła, Izabela Strzebońska, Katarzyna Krawczyk i Patrycja Chabrzycka, wywalczył medal brązowy. II zespół w składzie Karolina Grabowska, Milena Firlit i Emilia Popławska-Walusiak, zajął 10 m.

Zespół chłopców: Dariusz Biela, Wojciech Badura i Barłomiej Wójcik zajął miejsce 6.

Indywidualnie najlepsze miejsce zajęła Kamila Toboła plasując się na 8 m.XXIV HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

poniedziałek, 17 marca 2014 r.

W turnieju drużynowym XXIV Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Dąbrowie Tarnowskiej (15-16.03.2014 r.) Zespół Juniorek Młodszych naszego klubu wywalczył Srebrny Medal Mistrzostw Polski.

Nasze Sreberka to Kamila Toboła, Izabela Strzebońska, Katarzyna Krawczyk i Patrycja Chabrzycka.

Gratulacje i wielkie brawa dziewczyny!

W drodze do podium Zespół Naszych Dziewczyn pokonał:
- LKS Łucznik Żywiec III - 6:0
- MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarn. I - 5:1
- CWKS Resovia Rzeszów - 5:3
w finale ulegając LKS Łucznik Żywiec I - 2:6


Ostatnia modyfikacja strony: wtorek, 22 marca 2016 r.